Wchodząc w ostatni tydzień sierpnia, kilku traderów uważa, że cena Bitcoin w ciągu najbliższych dwóch tygodni określi, czy wartość spadnie poniżej 10.000 dolarów, czy też nastąpi pozytywny wzrost.

Tydzień świeca przychodzi w czasie, gdy kontrakty futures na Bitcoin CME, jak również kontrakty na opcje Deribita, mają wygasnąć. Ma to potencjał wyznaczania tonu cen na wrzesień. Więcej na temat tego, czy Bitcoin zakończy miesiąc powyżej czy poniżej różnych kluczowych poziomów.

Mohit Sorout, partner założyciel Bitazu Capital, stwierdza, że 11 800 dolarów jest kluczowym poziomem dla Bitcoin. Twierdzi, że wzrost do 11.800 dolarów może „uśpić sprzedawców“.

Istnieje tylko kilka dni przed końcem sierpnia i sektor kontraktów terminowych Bitcoin pozostał ostrożny. Liczba długich kontraktów na rynku jest większa niż umów krótkoterminowych, a Bybt pokazuje, że długość kontraktów wynosi 53,36% całego rynku kontraktów terminowych. Wskazuje to, że inwestorzy są bardzo ostrożni i że we wrześniu może dojść do kilku scenariuszy.

Bullish Short-term Scenario
Aby Bitcoin kontynuował swój trend wzrostowy w krótkim okresie czasu, handlowcy twierdzą, że cena Bitcoinu musi handlować powyżej poziomu 11.800 dolarów. Jeśli miałoby to nastąpić, handlowcy przewidują, że Bitcoin prawdopodobnie będzie handlował powyżej 12.500 dolarów. W konsekwencji, inni uważają, że jeśli Bitcoin handluje pomiędzy 10.900 a 11.500 dolarów, to w krótkim okresie czasu jest prawdopodobny scenariusz byczy.

Nunya Bizniz, analityk kryptoński, wyjaśnia, że jeśli miesięczna struktura świec w tym momencie miałaby podążać za poprzednimi, to w krótkim okresie czasu prawdopodobny jest nowy przebieg byka.

Scenariusz stagnacji Bitcoin’a

Alternatywnym scenariuszem, tak zaawansowanym przez niektórych inwestorów, jest to, że wiodąca krypto waluta może doświadczyć kilku miesięcy niskiej zmienności lub ceny pozostającej stabilnej przed znacznym skokiem cen. Współzałożyciel 10T Holdings, Dan Tapiero, wyjaśnił, że każdy cykl cenowy trwał od 800 do 1100 dni, aby go zakończyć. W chwili obecnej obecny cykl nie ma nawet 400 dni, co oznacza, że cena Bitcoina prawdopodobnie ulegnie stagnacji w ciągu następnego roku. On powiedział:

„Każdy cykl trwa dłużej i jest mniej ekstremalny, ponieważ bezwzględna wartość dolara staje się znacznie większa“. Może być lub nie być kolejne 6-12 miesięcy przed rozpadem ceny. Nie powinno mieć to znaczenia, ponieważ cena końcowa jest obscenicznie wyższa. Posiadacze cieszą się.“

Historycznie, wrzesień był powolnym miesiącem dla rynku kryptograficznego, i jak można się było spodziewać, handlowcy mają mieszane opinie na temat następnego ruchu dla Bitcoin.

Jaka jest Twoja opinia na temat następnego ruchu cenowego dla Bitcoin? Daj nam znać w sekcji komentarzy.